Radio zasilane bateriami

Home / Budownictwo / Radio zasilane bateriami

Na rynku jest wielu producentów radia. Wybierając właśnie jednego z nich musimy kierować się wieloma czynnikami. Jednak głównym jej czynnikiem wyboru powinno być do czego, tak na prawdę takie radio będzie nam służyło. W przypadku radia na budowę, warto kierować się tym by było jak najbardziej wytrzymałe.

Wytrzymałe radio na budowę

radio hitachi ur18dslPraktycznie w każdym budynku, samochodzie oraz w innych pojazdach i środkach lokomocji znajduje się radio. Jest to urządzenie służące do odbierania sygnału z nadajnika, który przetwarza go na głos. W większości radia te posiadają wyświetlacz, tablice wraz z przyciskami i pokrętłami, które włączają lub wyłączają urządzenie. W przypadku radia, które będzie używane na budowie, musi spełniać również inne warunki i czynniki by móc być używane na co dzień przez pracowników. Po pierwsze takie radio musi być wytrzymałe. Najlepiej by zrobione z mocnych materiałów, które są odporne na wiele czynników zewnętrznych. W szczególności dotyczyć to czynników atmosferycznych – deszcz, wiatr, pył, kurz itd. Innym ważnym czynnikiem jest to, że takie radio musi być odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Głównie dotyczy na przykład upadku młotka z rusztowania lub innych. Najlepszym wyborem w tym przypadku będzie radio hitachi ur18dsl. Warto zaznaczyć, że takie radio musi posiadać dobre głośniki by w trakcie prac na budowie słyszeli je wszyscy pracownicy. Takie radio musi posiadać dość duży własny akumulator oraz możliwość jego podłączenia do prądu w razie, gdy się rozładuje by móc je podładować.

Radio na budowie zazwyczaj służy do umilenia czasu pracy pracownikom. Ważne by kupując takie urządzenie wybrać radio od znanych i renomowanych firm. Bo tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko będzie działać jak należy.