Samoopalacze w formie kosmetyku

Home / Medycyna / Samoopalacze w formie kosmetyku

Jest wiele powodów, które sprawiają, że niektórzy nie chcą się opalać. Niektórych nudzi bezczynne leżenie i jest to dla nich stratą czasu. Inni natomiast po opalaniu mają całą czerwoną skórę i nie służy im to. Jest jednak rozwiązanie tego problemu.

Dlaczego korzystamy z samoopalacza?

samoopalacz w piancePrzede wszystkim dlatego, że słońce nie ma zbyt korzystnego wpływu na naszą skórę. Dlatego wiele osób nie chce wystawiać się na działanie promieni słonecznych. Często również po prostu nie możemy się opalić. Choć cała skóra nas piecze, jej kolor się nie zmienia. Bywa również tak, że nie mamy kiedy pójść na plażę, a chcielibyśmy mieć choć lekką opaleniznę. Wówczas doskonale sprawdzi nam się samoopalacz w piance. Jest łatwo dostępny i tak naprawdę tego typu kosmetyk kupimy w każdej drogerii. Gdy nadchodzi lato, pojawiają się one nawet w sklepach spożywczych i dużych marketach. Jak z takiego samoopalacza korzystać? Przede wszystkim z głową. Nie od razu widzimy efekt danego kosmetyku. Na początku czujemy się jak po zastosowaniu kremu lub balsamu. Dopiero po kilku godzinach zaczynamy zauważać, że nasze ciało jest nieco ciemniejsze. Musimy więc samoopalacz nakładać bardzo ostrożnie. Przede wszystkim musimy być bardzo konsekwentni. Każdy centymetr naszego ciała musi być pokryty taką samą jego ilością, by nie było różnic w odcieniu skóry. Poza tym nie wylewajmy na siebie od razu całej pianki. Możemy smarować się nią każdego dnia. Wówczas krok po kroku nasze ciało będzie coraz bardziej opalone, a efekt będzie naturalny.

Wcale nie musimy spędzać godzin na plaży, by się opalić. Nasza opalenizna jest zamknięta w małej buteleczce, którą wystarczy otworzyć i nałożyć na siebie produkt. To dla wielu z nas bardzo wygodne rozwiązanie i szansa na to, by móc cieszyć się ładną opalenizną.