W jakie mierniki wyposażyć pracowników?

Home / Przemysł / W jakie mierniki wyposażyć pracowników?

Jeśli planujemy modernizacje naszej firmy zajmującej się na przykład kruszeniem kamienia oraz jego przerobem to warto pomyśleć o wyposażeniu naszych pracowników w specjalne mierniki dzięki, którym będą oni mogli kontrolować natężenie powstających podczas pracy maszyn drgań tak aby monitorować czy nie zostały przekroczone dopuszczalne ich normy.

Specjalne mierniki, czyli drgania pod kontrolą

miernik drgańGdy zdecydujemy się na modernizację naszej firmy poprzez zakup specjalnych mierników dla swoich pracowników warto zadbać o to aby zostały one odpowiednio dopasowane do rodzaju maszyn wykorzystywanych w naszej firmie. Zakupiony dla naszej firmy miernik drgań powinien posiadać bardzo wysoki poziom czułości oraz odpowiednią skalę dzięki, której możliwe będzie jasne odczytywanie wyników prowadzonych pomiarów. Dlatego też zanim je kupimy warto skontaktować się z firma zajmującą się ich sprzedażą, której pracownik po obejrzeniu naszych maszyn pomoże nam wybrać ich odpowiedni model. Warto pamiętać aby przy zakupie potrzebnego nam ich modelu sprawdzić czy posiada on odpowiednie certyfikaty świadczące o jego dostosowaniu do takich właśnie zadań oraz homologację określającą termin jego przydatności. Warto zadbać także o to aby takie czujniki zostały odpowiednio zamontowane w miejscach dających rzeczywisty obraz występujących drgań. Koszt zakupu takich czujników jest zależny od tego jaki ich typ będzie najlepiej dopasowany do potrzeb naszej firmy i maszyn jakie w niej pracują

Zakup miernika drgań na potrzeby firmy jest bardzo istotny gdyż pozwala na stałe monitorowanie warunków pracy co pozwala na uniknięcie wielu chorób będących skutkiem drgań. Opisane rozwiązanie pozwoli lepiej chronić naszych pracowników przed skutkami bardzo silnych drgań mogących spowodować poważne konsekwencje zdrowotne.