Zakup nawozów płynnych

Home / Rolnictwo / Zakup nawozów płynnych

Nawóz w płynie jest przeznaczony dla roślin, które odżywiane są m.in poprzez ich części zewnętrzne (naziemne). Taki nawóz ma za zadanie dostarczyć roślinie odpowiednich proporcji mikroelementów, sodu, czy azotu, które roślina wykorzystuje do lepszego wzrostu. Płynny nawóz jest dobrze przyswajany przez roślinę.

Nawóz w płynie jest efektywnym odżywianiem roślin

nawozy płynneWszystkie nawozy płynne są stosowane do dolistnego dokarmiania roślin, oraz równocześnie do dokarmiania korzeniowego. Nawozy takie są kupowane przede wszystkim przez rolników, chcących uzyskać jak największe plony. Nawozów w płynie używają także ogrodnicy, oraz zwykli działkowicze. Są one bardzo wygodne w użyciu i stosując się do instrukcji obsługi, oraz mając na względzie rodzaj rośliny, można znacznie polepszyć jej rozwój. Każda roślina pobiera zazwyczaj niewielkie ilości mikroelementów, jednak są one niezbędne do prawidłowego wzrostu wszystkich roślin. Od prawidłowej ilości mikroelementów zależy także odpowiednie plonowanie. Jeśli braknie choć jednego mikroelementu, może to skutkować spadkiem rozwoju rośliny, a co za tym idzie, spadkiem plonowania. Niestety, takie działanie nigdy nie jest jednoznaczne. Jeśli roślina zaczyna usychać, należy znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. Ważna jest profilaktyka. Nawóz w płynie jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów dostarczania roślinom mikroelementów niezbędnych do ich wzrostu. Dokarmianie dolistne może szybko poprawić stan takiej rośliny i sprawić, że zacznie rosnąć prawidłowo.

Rośliny wymagają odpowiedniego dokarmiania nie tylko w czasie ich wzrostu. Także jeśli dana roślina jest w fazie wegetatywnej, powinna otrzymywać śladowe ilości mikroelementów i innych substancji potrzebnych jej do życia. Zazwyczaj człowiek stara się, aby jego rośliny wydały odpowiedni plon.