Nauka na studiach z użyciem dyktafonu

Home / Usługi / Nauka na studiach z użyciem dyktafonu

Niekiedy ważne jest, by zapisać jakąś rozmowę na swoim komputerze, by móc potem ją przepisać. W przypadku wywiadów jest to stosowane ciągle, jednak przydaje się to też bardzo w przypadku wykładów. Naprawdę wygodnie jest na uczelni jedynie włączyć dyktafon, a samemu albo zająć się czymś innym albo posłuchać co mówi wykładowca, powtarzając sobie potem w domu materiał.

Świetny sposób na naukę z wykorzystaniem dyktafonów

dyktafony miniaturoweKażdy z nas słuchał już ludzi którzy tonem swojego głosu, jego monotonią sprawiają, że pragniemy położyć się do łóżka i zasnąć. Dlatego w przypadku wykładów które prowadzą tego typu ludzie, a wysłuchiwałem tego już wiele razy, naprawdę dobrze jest nagrać sobie wykład na dyktafon. Naprawdę dobre w tej sytuacji są dyktafony miniaturowe, często jest bowiem tak, że obecność dyktafonu ugadza w jakieś poczucie smaku wykładowcy, czy też po prostu go stresuje, a jednak dobrze by było posiadać ten materiał w celach prywatnych. Nauka z taką pomocą jest naprawdę świetna, gdy czegoś nie zrozumiemy możemy to odsłuchiwać do oporu, z tego powodu gorąco polecam tą metodę. Sam często stosowałem to w przeszłości i miałem dobre rezultaty jeśli chodzi o zdobywanie wiedzy. Nawet teraz jeśli pójdę na studia to zastosuję ten sposób, jako niezwykle skuteczny w odniesieniu do nauki i wyników na sesji. Każdy student pragnie mieć zdaną sesję jak najlepiej, a dzięki temu będzie dobrze powtórzyć materiał nawet noc przed datą egzaminów. Wszystkie te zalety powodują to jak wielka jest wartość tej metody.

Jestem zdania, że każdy kto zastosuje ten sposób będzie z niego niezwykle zadowolony. Często jest też tak, że zwyczajnie nie nadążamy z notowaniem, a dzięki temu będzie można spokojnie odsłuchać coś jeszcze raz by sporządzić notatki. W końcu niektórzy lepiej uczą się słuchając, a inni widząc wymagane materiały.